My Favorite Movies
Best Action Movies: Bad Boys 2, XMEN 3, War of the Worlds, King Kong (2005), LOTR Trilogy, Mission Impossible 3, The Island, Armageddon. That's just a sample.
| bpjansen1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Departed 2006, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 7 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 9 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 12 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 16 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 18 |
Scarface 1983, R) |


















