My Favorite Movies
| boxofficeman's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 2 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 3 |
Cyborg 1989, R) |
|
| 4 |
Game of Death 1978, R) |
|
| 5 |
Aliens 1986, R) |
|
| 6 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
Sin City 2005, R) |
|
| 9 |
The Immortalizer 1991, R) |
|
| 10 |
Obsessed 2009, PG-13) |
|
| 11 |
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009, PG-13) |
|
| 12 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Gas Pump Girls 1979, R) |
|
| 14 |
Gargantua 1998, Unrated) |
|
| 15 |
Sicko 2007, PG-13)
Wow America has a long way to go. I now understand what President Obama is searching for and this documentary will shed the light on what he is after for America. I love the quote by Tony Benn:"If we can find money to kill then we should be able to find money to save lives!" This is a very good doc to watch to educate the American public on what other countries are doing about free medical health. |
|
| 16 |
The Day the Earth Stood Still 1951, G) |
|
| 17 |
The Day the Earth Stood Still 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Cadillac Records 2008, R) |
|
| 19 |
Notorious B.I.G. Bigger Than Life 2007, Unrated) |
|
| 20 |
12 Rounds 2009, PG-13) |


















boxofficeman posted 2 years ago
These are just a few and there's still more to cime!!!!