My Favorite Movies
| bowside1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 2 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 8 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 9 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 10 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 11 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Windtalkers 2002, R) |
|
| 13 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 16 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 17 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 18 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |


















