Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bouboumarge's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
3
Step Up 2006,  PG-13)
4
The Fifth Element 1997,  PG-13)
5
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
6
Equilibrium 2002,  R)
7
Poolhall Junkies 2002,  R)
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
9
Clueless 1995,  PG-13)
10
The Matrix 1999,  R)
11
Stick It 2006,  PG)
12
Center Stage 2000,  PG-13)
13
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
14
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
15
Take the Lead 2006,  PG-13)
16
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) 2002,  PG)
17
Casino Royale 2006,  PG-13)
18
The Matrix Reloaded 2003,  R)
19
Bring It On 2000,  PG-13)
20
Wedding Crashers 2005,  R)
21
Mean Girls 2004,  PG-13)
22
She's the Man 2006,  PG-13)
23
Gone With the Wind 1939,  G)
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
25
Happy Feet 2006,  PG)
26
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
27
The Butterfly Effect 2004,  R)
28
Cruel Intentions 1999,  R)
29
Mission Impossible 1996,  PG-13)
30
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
31
Minority Report 2002,  PG-13)
32
Léon (The Professional) 1994,  R)
33
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
34
Just Married 2003,  PG-13)
35
Practical Magic 1998,  PG-13)
36
The Notebook 2004,  PG-13)
37
Ultraviolet 2006,  PG-13)
38
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
39
The Neverending Story 1984,  PG)
40
Swordfish 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments