My Favorite Movies


  botswana123's Rating My Rating
1
Little Nicky 2000,  PG-13)
2
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
loved the film
3
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
4
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
5
Take the Lead 2006,  PG-13)
6
Down to Earth 2001,  PG-13)
7
Spirited Away 2001,  PG)
8
The Butterfly Effect 2004,  R)
9
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
10
Cool Runnings 1993,  PG)
11
Blade 1998,  R)
12
Coach Carter 2005,  PG-13)
13
Bad Boys II 2003,  R)
14
XXX 2002,  PG-13)
15
Blue Streak 1999,  PG-13)
16
Sleepy Hollow 1999,  R)
17
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
18
Soul Plane 2004,  R)
Soul Plane
Love the film funny
19
8 Mile 2002,  R)
20
The Last of the Mohicans 1992,  R)
21
Braveheart 1995,  R)
22
Gladiator 2000,  R)
23
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
24
Beetlejuice 1988,  PG)
25
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
26
Face/Off 1997,  R)
27
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
One of the best film i have seen
28
Apocalypto 2006,  R)
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
It was a brilleant film i saw it twice
30
Chocolat 2000,  PG-13)
31
The Punisher 2004,  R)
32
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments