My Favorite Movies
| bostonyk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 6 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 8 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 9 |
Elf 2003, PG) |
|
| 10 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 11 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 15 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 16 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 17 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 18 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 19 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 20 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 21 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 22 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 23 |
Zoolander 2001, PG-13) |























