My Favorite Movies
| booradley2008's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 2 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 3 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 4 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 6 |
Made in America 1993, PG-13) |
|
| 7 |
Roman Holiday 1953, Unrated) |
|
| 8 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 10 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 11 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 12 |
Along Came a Spider 2001, R) |
|
| 13 |
Amistad 1997, R) |
|
| 14 |
Brubaker 1980, R) |
|
| 15 |
Light in the Piazza 1962, Unrated) |
|
| 16 |
Home From the Hill 1960, Unrated) |
|
| 17 |
The Adventures of Robin Hood 1938, PG) |
|
| 18 |
The Searchers 1956, Unrated) |
|
| 19 |
The Cowboys 1974, PG) |
|
| 20 |
The Sons of Katie Elder 1965, PG) |
|
| 21 |
Field of Dreams 1989, PG) |
|
| 22 |
The Unforgiven 1960, Unrated) |






















