My Favorite Movies
| boopbloop7's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Talk Radio 1988, R) |
|
| 2 |
JFK 1992, R) |
|
| 3 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 4 |
Bob Dylan: Don't Look Back 1967, Unrated) |
|
| 5 |
The Jerk 1979, R) |
|
| 6 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 7 |
The 400 Blows (Les Quatre cents coups) 1959, Unrated) |
|
| 8 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 9 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 11 |
About Schmidt 2002, R) |
|
| 12 |
Romeo Is Bleeding 1994, R) |












