Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  boonikki29's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
8
Hidalgo 2004,  PG-13)
9
Down Periscope 1996,  PG-13)
10
Black Hawk Down 2001,  R)
11
We Were Soldiers 2002,  R)
12
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
13
Gladiator 2000,  R)
14
Singin' in the Rain 1952,  G)
15
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
16
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
17
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
18
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
19
Crash 2005,  R)
20
A Christmas Story 1983,  PG)
21
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Would have to say this is the best out of three!
22
The Ice Pirates 1984,  PG)
23
Victor Victoria 1982,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments