Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  boombagee17's Rating My Rating
1
Training Day 2001,  R)
2
The Last Boy Scout 1991,  R)
3
Halloween 2007,  R)
4
The Last King of Scotland 2006,  R)
5
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
6
Die Hard 1988,  R)
7
Black Hawk Down 2001,  R)
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
9
Scarface 1983,  R)
10
Toy Story 1995,  G)
11
Pulp Fiction 1994,  R)
12
300 2007,  R)
13
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
14
The Departed 2006,  R)
15
The Terminator 1984,  R)
16
Shrek 2001,  PG)
17
The Patriot 2000,  R)
18
Troy 2004,  R)
19
The Godfather 1972,  R)
20
Smokin' Aces 2007,  R)
21
Casino 1995,  R)
22
Batman Begins 2005,  PG-13)
23
Menace II Society 1993,  R)
24
Léon (The Professional) 1994,  R)
25
Shrek 2 2004,  PG)
26
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
27
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
28
True Romance 1993,  R)
29
Jackie Brown 1997,  R)
30
The Fifth Element 1997,  PG-13)
31
Gladiator 2000,  R)
32
Rush Hour 1998,  PG-13)
33
The Matrix 1999,  R)
34
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
35
Braveheart 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments