My Favorite Movies


  bookstergirl's Rating My Rating
1
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off
i...............love..................this.......................movie :D
2
Bring It On 2000,  PG-13)
3
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
4
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
5
You've Got Mail 1998,  PG)
6
Pride and Prejudice ,  Unrated)
7
The Cutting Edge 1992,  PG)
8
Sense and Sensibility 1995,  PG)
9
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
10
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
11
National Treasure 2004,  PG)
12
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
13
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
14
Jerry Maguire 1996,  R)
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
16
The Lake House 2006,  PG)
17
Emma 1996,  PG)
18
The Replacements 2000,  PG-13)
19
The Greatest Game Ever Played 2005,  PG)
20
Grosse Pointe Blank 1997,  R)
Grosse Pointe Blank
i didn't get to see the whole thing, but what i did see was really good.
21
The Cutting Edge: Going for the Gold 2006,  PG-13)
The Cutting Edge: Going for the Gold
good, but not as good as the first one.
22
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
23
Legally Blonde 2001,  PG-13)
24
The Perfect Man 2005,  PG)
25
Little Women 1994,  PG)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
27
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
28
Liar Liar 1997,  PG-13)
29
Hitch 2005,  PG-13)
30
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
31
Father of the Bride 1991,  PG)
Father of the Bride
this was funny
32
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
33
The Lion King 1994,  G)
34
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
35
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
36
Lost in America 1985,  R)
37
Finding Nemo 2003,  G)
38
Raising Arizona 1987,  PG-13)
39
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
i love this so much!
40
Airplane! 1980,  PG)
41
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments