Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. booki1
  2. Boo

Give list a short description

  booki1's Rating My Rating
1
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
My favourite film in the world. Probably the best action movie of our time. It has everything, fights, guns, love...etc..it's incredible. Lovelovelove it! But best of all it has Matt Damon in, the best actor everrrr...! Love this film sooo much, recommend everyone watches it.
2
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
ii love tis film !! XD
3
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Amazing
4
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
amazing
5
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
6
Don't Say a Word 2001,  R)
Don't Say a Word
really really reallly good
7
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
awsome
8
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
really really really good!
9
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
really good
10
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
quite good!!
11
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
so good
12
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
awsum
13
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
hilarious
14
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
amazing!!
15
300 2007,  R)
16
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
awsum!!
17
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
reallly funny!
18
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
really funny
19
Transformers 2007,  PG-13)
20
Stick It 2006,  PG)
21
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
22
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
gr8 film
23
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
i loove loove loove this film
24
Double Jeopardy 1999,  R)
25
Fracture 2007,  R)
26
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
really good
27
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
really guud
28
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
hilarious
29
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
30
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
i luv it!
31
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
My Super Ex-Girlfriend
Its really really funny
32
Rocky 1976,  PG)
Rocky
i luv dat film
33
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
really good!! BUT left the relationship between harry nd his girlfrend a lil weird!!
34
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
35
Rocky III 1982,  PG)
36
The Little Vampire 2000,  PG)
The Little Vampire
really funnii!! good family film!!
37
Rocky II 1979,  PG)
38
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
39
Rocky V 1990,  PG-13)
40
Rambo III 1988,  R)
41
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
42
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
amazing
43
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
awsum
44
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
really good
45
Angus, Thongs and Perfect Snogging 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments