My Favorite Movies


  bones79z's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Its my favorite movie to date. The way Michael Bay made this movie was great. It had kick ass graphics and made it look as real as possible, so it didn't look as fake as some of the all computer graphic movies look. Also had a great story with a kick ass cast. They also couldn't have picked better cars to make the movie with.
2
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
This movie was kick ass from start to finish. I was at the edge of my seat the whole time. If you can see it in imax its worth the extra money. I've seen some critics talk about "racist robots" and "robot porn" they can stick it in their ass and watch barney for the rest of their lives.
3
Wanted 2008,  R)
Wanted
I really liked this movie it was great from start to end. Its one of my new favs. I didn't realise anglena was that hot lol.
4
Street Kings 2008,  R)
5
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
Its my favorate Rambo of all of them. Rambo is the man, the blood and gore is great. The machine gun part in the end is awesome. If you like action movies this is the best.
6
Christine 1983,  R)
Christine
one of my favs since i was a kid. stephen king is man.
7
Maximum Overdrive 1986,  R)
Maximum Overdrive
one of my fav horror movies of all time
8
Jeff Dunham: Spark of Insanity 2007,  Unrated)
Jeff Dunham: Spark of Insanity
This movie is freaking great. I'm a new Jeff Dunham fan he is one of the best ventriloquist and comedeans I've ever seen. Achmed and Walter are my favs. "SILENCE I KILL YOU" lol
9
Boogie Nights 1997,  R)
10
Major Payne 1995,  PG-13)
Major Payne
one of my favorite comedys
11
Pay It Forward 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments