My Favorite Movies


  Boloyeoung's Rating My Rating
1
Predator 1987,  R)
Predator
well, seen this movie really long time so, schwarzenegger was really man in this movie for real.
2
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
3
Commando 1985,  R)
4
Hulk 2003,  PG-13)
5
The Defender 2004,  R)
The Defender
dolph lundgren is my fav actor of all time lol. almost 90% of his movies are interesting to me, so is this one too lol.
6
Kung Fu Hustle 2004,  R)
7
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
where would u be? man i would hide under my bed shoot!!
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
use ur imagination in order to survival.
where would u hide? try to be the hero and save as many as u can. and i will chill and eat pizza or something
9
WWE - Eve of Destruction 2002,  Unrated)
10
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
11
Fantastic Four 2005,  PG-13)
12
The Terminator 1984,  R)
13
The Mask 1994,  PG-13)
The Mask
the green guy not mascular but naught.
14
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun 2005,  Unrated)
15
Cyborg 1989,  R)
16
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972,  R)
17
Dragonheart 1986,  PG-13)
18
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
to me is like funiest movie i ever see. Well, gonna do mine and will be called Black chicks
20
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
dude!! u've got be tough realllly tough.
21
Game of Death 1978,  R)
Game of Death
duah!!! no way man there is no game of death and if there will be one wont play srry
22
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
23
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
24
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
25
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
26
The Intercepting Fist 2001,  Unrated)
27
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001,  Unrated)
28
Red Scorpion 1989,  R)
29
Universal Soldier 1992,  R)
30
The Quest 1996,  PG-13)
31
Bloodsport 1986,  R)
32
Sudden Death 1995,  R)
33
Double Impact 1991,  R)
34
Double Team 1997,  R)
35
Street Fighter 1994,  PG-13)
36
Nowhere to Run 2003,  R)
37
Kickboxer 1989,  R)
38
The Legend ,  Unrated)
39
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
40
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
41
Swordsman II ,  R)
42
Once Upon a Time in China 1991,  R)
43
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
44
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993,  R)
45
Ju Dou 1990,  PG-13)
46
Rambo III 1988,  R)
47
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
48
Bolo 1977,  Unrated)
49
Willow 1988,  PG)
50
Red Sonja 1985,  PG-13)
51
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
this movie was based on real life story ok if u didnt know, thats what i heard anyways so not sure. however, the movie is sad tho at the end and leonardo Dicaprio disarved the stone for his brave work but he had bad lucky for real.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments