My Favorite Movies
| bollocknaked's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's Animal House 1978, R) |
|
| 2 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 6 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Tropic Thunder 2008, R) |
|
| 8 |
Knocked Up 2007, R)
Finally saw it over the weekend... this film definitely lives up to its hype!!! Ms Heigl is all game as an aspiring E! News reporter who gets...well... |
|
| 9 |
Superbad 2007, R) |
|
| 10 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 11 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 12 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 13 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 14 |
Heathers 1988, R) |
|
| 15 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 16 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 17 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 18 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 19 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 20 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 21 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 22 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 23 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 24 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 25 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 26 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 27 |
Juno 2007, PG-13) |



























