My Favorite Movies
| bodnickm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 2 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
The Rock 1996, R) |
|
| 5 |
Crimson Tide 1995, R) |
|
| 6 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 7 |
Stripes 1981, R) |
|
| 8 |
Meatballs 1979, PG) |
|
| 9 |
Fletch 1985, PG) |
|
| 10 |
Drumline 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Every Which Way But Loose 1978, PG) |
|
| 13 |
Trading Places 1983, R) |
|
| 14 |
Convoy 1978, PG) |
|
| 15 |
The Contender 2000, R) |
|
| 16 |
Bull Durham 1988, R) |
|
| 17 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 18 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 19 |
Ricochet 1991, R) |
|
| 20 |
Do the Right Thing 1989, R) |
|
| 21 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 22 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 24 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 25 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 26 |
There Will Be Blood 2007, R) |


























