My Favorite Movies
| bobbyblew's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Three Kings 1999, R) |
|
| 2 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 3 |
300 2007, R)
this is the best movies to ever reatch british cinemas this year tattaly amazing, all the fight seens are great n when the young sparten child dies in the kings arms i had a tear to my eye. lol, its a must see film for any1 who likes old time war film without guns n tanks n bombs, lol, so my sugestion is go n see it. |
|
| 4 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 5 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 6 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 7 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 8 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 9 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 10 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 14 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 15 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 16 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 17 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 18 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |


















