My Favorite Movies


  bobbierey69's Rating My Rating
1
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
didnt like it that well,
2
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
War (Rogue Assassin)
jet li and jason statham this movie was awesome weird at first but it was damn good
3
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
this was a great love story,,this is suppose to be first favorite move,
4
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
5
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
very sweet movie
6
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
7
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
it was a fun movie to watch,
8
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
this is a awesome movie i enjoyed i alott
9
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
wonderful and loveing farie tale,, very good acting ,
10
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
loved this movie
11
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
this was a very good love story,
12
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
this is a true love story,,
13
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
aaaaaaa
14
300 2007,  R)
300
very good graphics
15
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
cool
16
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
very awesome loveing
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
aaaaaaaa
18
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
ok
19
Forrest Gump 1994,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
good
21
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
the best
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
aaa
23
Shrek 2001,  PG)
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
25
Grease 1978,  PG)
26
V for Vendetta 2006,  R)
27
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
aa
28
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
29
The Shawshank Redemption 1994,  R)
30
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
cool
31
Step Up 2006,  PG-13)
32
Batman Begins 2005,  PG-13)
33
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
it was a great movie
34
Remember the Titans 2000,  PG)
35
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
grea movie, loveing kind family,
36
Garden State 2004,  R)
37
The Breakfast Club 1985,  R)
38
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
39
Becoming Jane 2007,  PG)
Becoming Jane
i loved this movive,
40
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
41
28 Days Later 2002,  R)
42
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
The Forbidden Kingdom
i think this movie is gona be great,
43
The Changeling 1980,  R)
The Changeling
this movie was great to see if u love gorge c.scott, it was awesoem movie,
44
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
seen it,, OMH u are gopna love it, better then the first,alot of crying and action,, u dont know to cry or be exsided about this movie or wow,, its a awesome done movie,, gona buy thins opne soon as it comes out,
45
Why Did I Get Married Too 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments