My Favorite Movies
| Bobaza's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heat 1995, R) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 6 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 7 |
Road to Perdition 2002, R) |
|
| 8 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 9 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 11 |
The Blue Lagoon 1980, R) |
|
| 12 |
300 2007, R) |












