My Favorite Movies


  bnana458's Rating My Rating
1
Jerry Maguire 1996,  R)
Jerry Maguire
My favorite
2
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
Crazy/ Beautiful
Love it!
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Good Movie!
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
I like this one!
5
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
Love it!
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
Forever a classic!
7
Pay It Forward 2000,  PG-13)
Pay It Forward
Sad!
8
Full Metal Jacket 1987,  R)
Full Metal Jacket
Awesome
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
good
11
Forrest Gump 1994,  PG-13)
12
Ice Age 2002,  PG)
13
Monsters, Inc. 2001,  G)
14
Crossroads 2002,  PG-13)
Crossroads
Love it!
15
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
16
Lilo & Stitch 2003,  G)
17
Step Up 2006,  PG-13)
18
Savannah Smiles 1982,  PG)
19
The Life of David Gale 2003,  R)
The Life of David Gale
Strongly recommended!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments