My Favorite Movies
| bmhall0629's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 2 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Selena 1997, PG) |
|
| 4 |
An Officer and a Gentleman 1982, R) |
|
| 5 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 6 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Charlotte's Web 2006, G) |
|
| 8 |
Fatal Attraction 1987, R) |
|
| 9 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 10 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 11 |
Imitation of Life 1958, Unrated) |
|
| 12 |
Casablanca 1942, PG) |












