My Favorite Movies
| bmcmillan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hostel 2006, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
House of 1000 Corpses 2002, R) |
|
| 4 |
Closer 2004, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 7 |
Blow 2001, R) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Saw 2004, R) |
|
| 10 |
Saw II 2005, R) |
|
| 11 |
Saw III 2006, R) |
|
| 12 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 13 |
Return to Oz 1985, PG) |
|
| 14 |
The Bridges of Madison County 1995, PG-13) |
|
| 15 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 16 |
Orange County 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Office Space 1999, R) |
|
| 18 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 19 |
The Good Girl 2002, R) |
|
| 20 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 21 |
Psycho 1998, R) |
|
| 22 |
Psycho 1960, R) |
|
| 23 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 24 |
When a Man Loves a Woman 1994, R) |
|
| 25 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 26 |
Dolores Claiborne 1995, R) |
|
| 27 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 28 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 29 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 30 |
Mom at Sixteen 2005, Unrated) |
|
| 31 |
Garden State 2004, R) |
|
| 32 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 33 |
Snatch 2001, R) |
|
| 34 |
The Mexican 2001, R) |
|
| 35 |
Knocked Up 2007, R) |



































