My Favorite Movies


  Bman1313's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
Pulp Fiction 1994,  R)
3
The Departed 2006,  R)
4
GoodFellas 1990,  R)
5
Rocky 1976,  PG)
6
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
7
Apocalypse Now 1979,  R)
8
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
9
Scarface 1983,  R)
10
The Godfather, Part II 1974,  R)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Fight Club 1999,  R)
13
American History X 1998,  R)
14
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
15
The Shawshank Redemption 1994,  R)
16
Old School 2003,  R)
17
Taxi Driver 1976,  R)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
The Boondock Saints 2000,  R)
20
Raging Bull 1980,  R)
21
The Green Mile 1999,  R)
22
Training Day 2001,  R)
23
Platoon 1986,  R)
24
Full Metal Jacket 1987,  R)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
King Kong 2005,  PG-13)
28
Gangs of New York 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments