My Favorite Movies


  bmalone's Rating My Rating
1
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
very very interesting movie, 2 thumbs up
Definitely a favorite
2
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
I PISSED MY PANTS WATCHING THIS
LMAO! Definitely a favorite
3
Superbad 2007,  R)
Superbad
So friggin hilarious!!
4
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
LAUGH OUT LOUD! GOTTA SEE! One of my favorite movies
5
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
One of the best movies ever! A masterpiece. Must see!
6
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
Very good movie! Better than the 1st and a favorite!
7
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
This was a good movie! Jim Carey cracks me up....lol
a favorite
8
Half Baked 1998,  R)
Half Baked
Nuttin but Jokes! U gotta c it!
you will laugh your ass off with this stoner movie
9
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
This movie will forever be funny! ALRIGHTY THEN!
10
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
freakin awesome movie!
11
Old School 2003,  R)
Old School
SUPER JOKEY! MUST SEE!
WILL FERREL IS HILLARIOUS!
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
This movie was off da chains! I would not mind watching it again. Good battle scenes and graphics! A must see movie!
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Better then the 1st, great fight scenes and battles!
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Off the chains! Must see!
15
Team America - World Police 2004,  R)
Team America - World Police
LMAO! SUPER JOKEY! GOTTA SEE IT!
16
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
this was the shiznit
17
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
Just as good as the 1st

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. nayita23
    nayita23 posted 3 years ago

    NO MORE MOVIES? HAHAHAHAA