Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Blueyblobk's Rating My Rating
1
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
shake that feathery tush!!! LOL
2
Eragon 2006,  PG)
Eragon
tottalllyy bringin sexyy backk.
3
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
simba is the hottest lion EVER!!
4
Bambi 1942,  G)
Bambi
Bir-DUH! SO cute!
5
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
POTATO POTOTO TAMOTO. lol
6
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
POP goes my heart!
7
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
what a pretty fire...
8
Bambi II 2006,  G)
Bambi II
SO ADORABLE~
9
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
probably one of the coolest miyazaki films yet.
10
Step Up 2006,  PG-13)
11
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments