My Favorite Movies


  BlueRose6802's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
2
Forrest Gump 1994,  PG-13)
3
The Matrix 1999,  R)
4
Finding Nemo 2003,  G)
5
Braveheart 1995,  R)
6
Shrek 2001,  PG)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
9
Grease 1978,  PG)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Pretty Woman 1990,  R)
12
Mean Girls 2004,  PG-13)
13
A Walk to Remember 2002,  PG)
14
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
15
The Shawshank Redemption 1994,  R)
16
The Breakfast Club 1985,  R)
17
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
The Princess Bride 1987,  PG)
20
Runaway Bride 1999,  PG)
21
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
22
The Net 1995,  PG-13)
23
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
28
Peter Pan 2003,  PG)
29
Pumpkin 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments