Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  blueree's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
Heathers 1988,  R)
3
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
4
Children of Men 2006,  R)
5
Halloween 1978,  R)
6
Sixteen Candles 1984,  PG)
7
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
8
The War of the Worlds 1953,  G)
9
Starship Troopers 1997,  R)
10
Alien 1979,  R)
11
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
12
The Neverending Story 1984,  PG)
13
Ghostbusters 1984,  PG)
14
Half Baked 1998,  R)
15
Fight Club 1999,  R)
16
Beetlejuice 1988,  PG)
17
Singles 1992,  PG-13)
18
Scream 1996,  R)
19
The Goonies 1985,  PG)
20
Stand by Me 1986,  R)
21
The Lost Boys 1987,  R)
22
The Matrix 1999,  R)
23
Seven (Se7en) 1995,  R)
24
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
25
Night of the Living Dead 1968,  R)
26
A Bronx Tale 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments