My Favorite Movies
| bluepiglet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Last Holiday 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 5 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 6 |
Blade 1998, R) |
|
| 7 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 8 |
Blade II 2002, R) |
|
| 9 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 10 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 13 |
The Truth About Cats & Dogs 1996, PG-13) |
|
| 14 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 15 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 16 |
Roll Bounce 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989, PG) |
|
| 18 |
Bill & Ted's Bogus Journey 1991, PG) |
|
| 19 |
Speed 1994, R) |
|
| 20 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 21 |
Street Fighter 1994, PG-13) |
|
| 22 |
Street Fighter II: The Animated Movie 1995, PG-13) |
|
| 23 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 25 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |

























