My Favorite Movies


  1. bluejean75ng
  2. Juliana

I kinda enjoyed!

  bluejean75ng's Rating My Rating
1
Sex and the City 2008,  R)
2
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
When a Man Loves a Woman
Crazy wen a man loves a woman wholeheartedly
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Nothing can be compare to the impact of love dis film makes
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
One of all time love touching story. So awesome...
5
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
6
Sweet November 2001,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
9
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
11
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
12
Gladiator 2000,  R)
13
Pretty Woman 1990,  R)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
The Longest Yard 2005,  PG-13)
16
Shrek 2 2004,  PG)
17
American Pie 1999,  R)
18
City of Angels 1998,  PG-13)
19
Braveheart 1995,  R)
20
Hitch 2005,  PG-13)
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
22
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
24
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
I love the film wen i read its review online
25
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
Sleepless in Seattle
Sound interesting
26
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
27
Forrest Gump 1994,  PG-13)
28
Finding Nemo 2003,  G)
29
Wedding Crashers 2005,  R)
30
Transformers 2007,  PG-13)
31
Shrek 2001,  PG)
32
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
33
Mean Girls 2004,  PG-13)
34
A Walk to Remember 2002,  PG)
35
The Godfather 1972,  R)
36
The Departed 2006,  R)
37
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
38
V for Vendetta 2006,  R)
39
GoodFellas 1990,  R)
40
50 First Dates 2004,  PG-13)
41
Little Miss Sunshine 2006,  R)
42
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
43
Remember the Titans 2000,  PG)
44
Top Gun 1986,  PG)
45
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
Why Did I Get Married?
A very good movie to learn from

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments