My Favorite Movies
| BlueHornet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Working Girl 1988, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 4 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The African Queen 1952, Unrated) |
|
| 6 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Cowboys 1974, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 10 |
Open Range 2003, R) |
|
| 11 |
WALL-E 2008, G) |











