My Favorite Movies


  blueeyes4u's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
One Night With the King 2006,  PG)
4
Left Behind - The Movie 2000,  PG-13)
5
Left Behind - World at War 2005,  PG-13)
6
Left Behind II - Tribulation Force 2002,  PG-13)
7
The Prince of Egypt 1998,  PG)
8
Raise Your Voice 2004,  PG)
9
A Cinderella Story 2004,  PG)
10
Braveheart 1995,  R)
11
The Game Plan 2007,  PG)
12
Legends of the Fall 1994,  R)
13
White Chicks 2004,  PG-13)
14
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
15
Facing the Giants 2006,  PG)
16
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
17
Gladiator 2000,  R)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
The Princess Diaries 2001,  G)
20
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
21
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
22
Ice Princess 2005,  G)
23
The Polar Express 2004,  G)
24
Zorro ,  G)
25
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
26
In Search of Santa 2004,  Unrated)
27
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush 2005,  Unrated)
28
School of Rock 2003,  PG-13)
29
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
30
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
31
Rocky 1976,  PG)
32
Pretty Woman 1990,  R)
33
300 2007,  R)
34
Wedding Crashers 2005,  R)
35
Shrek 2001,  PG)
36
Little Miss Sunshine 2006,  R)
37
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
38
Love Actually 2003,  R)
39
Saving Private Ryan 1998,  R)
40
Batman Begins 2005,  PG-13)
41
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
42
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
43
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
44
Zorro 1974,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments