My Favorite Movies


  bluebird325's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Braveheart 1995,  R)
3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Awesome movie!!!
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
SW (OT) is one of the best movies ever. The movie that started it all. May the force be with you!
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Star Wars rocks!!!!
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Top Gun 1986,  PG)
8
Back to the Future 1985,  PG)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Casablanca 1942,  PG)
12
Roman Holiday 1953,  Unrated)
13
Pretty Woman 1990,  R)
14
One Night With the King 2006,  PG)
15
Beaches 1988,  PG-13)
16
Lady and the Tramp 1955,  G)
17
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
18
Grease 1978,  PG)
19
The Princess Bride 1987,  PG)
20
The Notebook 2004,  PG-13)
21
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments