My Favorite Movies
| bloomin1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pirate Movie 1982, PG) |
|
| 2 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 3 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 4 |
Arsenic and Old Lace 1944, Unrated) |
|
| 5 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 6 |
Bright Eyes 1934, PG) |
|
| 7 |
Kindergarten Cop 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Anne of Green Gables 1985, G) |
|
| 9 |
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea) 1987, G) |
|
| 10 |
The 10th Kingdom 2002, Unrated) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 13 |
My Best Friend Is a Vampire 1988, PG) |
|
| 14 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 15 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 16 |
The New Guy 2002, PG-13) |
|
| 17 |
300 2007, R) |

















