Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  BLoOdRaYnE31's Rating My Rating
1
Labyrinth 1986,  PG)
Labyrinth
I know this movie word for word, I love to watch it with my nieces or just by my self
2
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
i know it word for word
3
West Side Story 1961,  PG)
West Side Story
Its one of my top 10 movies.... I Love it
4
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
Woody Harrelson as a bad boy....need i say more??
5
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
6
Torque 2004,  PG-13)
Torque
"I live my life a quarter mile at a time", "Thats the Stupidest thing i've ever heard"

haha....love this movie
7
The Craft 1996,  R)
8
The Lost Boys 1987,  R)
9
Jeepers Creepers 2001,  R)
10
Blue Crush 2002,  PG-13)
11
Fear 1996,  R)
12
Practical Magic 1998,  PG-13)
13
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
14
Ginger Snaps 2000,  R)
15
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
MMm mm Paul Walker in barely anything
16
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
17
Ghost Ship 2002,  R)
18
13 Ghosts 1960,  Unrated)
19
The Haunting 1999,  PG-13)
20
House on Haunted Hill 1999,  R)
21
The Transporter 2002,  PG-13)
22
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
gotta love Paul Walker and fast cars
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
24
Biker Boyz 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments