My Favorite Movies


  blooddemon90's Rating My Rating
1
The Punisher 2004,  R)
2
Two For the Money 2005,  R)
3
Blade: Trinity 2004,  R)
4
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
5
Spawn 1997,  PG-13)
6
Doom 2005,  R)
7
Cursed 2004,  PG-13)
8
Blade 1998,  R)
9
Blade II 2002,  R)
10
X-Men 2000,  PG-13)
11
Walking Tall 2004,  PG-13)
12
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
13
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
14
Matchstick Men 2003,  PG-13)
15
Swordfish 2001,  R)
16
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
17
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
18
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
19
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
20
King Arthur 2004,  PG-13)
21
Sin City 2005,  R)
22
Sin City: A Dame to Kill For 2013,  Unrated)
23
Van Helsing 2004,  PG-13)
24
American Pie 1999,  R)
25
American Pie 2 2001,  R)
26
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
27
American History X 1998,  R)
28
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
29
Cruel Intentions 1999,  R)
30
Cruel Intentions 2 2000,  R)
31
Cruel Intentions 3 2004,  R)
32
Monster Man 2003,  R)
33
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
34
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
35
Bandits 2001,  PG-13)
36
Richard Pryor: Live in Concert 1979,  Unrated)
37
Cabin Fever 2002,  R)
38
Major League 1989,  R)
39
Major League 2 1994,  PG)
40
Major Payne 1995,  PG-13)
41
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
42
The Rock 1996,  R)
43
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
44
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
45
Ghost Ship 2002,  R)
46
Fantastic Four 2005,  PG-13)
47
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
48
The Four Musketeers 1975,  PG)
49
Four Brothers 2005,  R)
50
Team America - World Police 2004,  R)
51
Any Given Sunday 1999,  R)
52
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
53
Next Friday 2000,  R)
54
Friday the 13th 1980,  R)
55
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
56
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
57
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
58
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
59
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
60
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
61
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
62
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
63
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
64
Freddy vs. Jason 2003,  R)
65
Jason X 2001,  R)
66
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
67
The Crow 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments