Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  blondihere900's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Catch and Release 2007,  PG-13)
4
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
5
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
sooo sad
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
7
Cinderella Man 2005,  PG-13)
8
XXX 2002,  PG-13)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Saw III 2006,  R)
11
Saw II 2005,  R)
12
Saw 2004,  R)
13
Saw IV 2007,  R)
14
The Glass House 2001,  PG-13)
15
Big Daddy 1999,  PG-13)
16
Daddy Day Care 2003,  PG)
17
Runaway Bride 1999,  PG)
18
Aquamarine 2006,  PG)
19
Cast Away 2000,  PG-13)
20
Fly Away Home 1996,  PG)
21
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
channing is the sexiest man alive LOVED IT!!
22
The Wicker Man 2006,  PG-13)
23
Little Man 2006,  PG-13)
24
Inside Man 2006,  R)
25
She's the Man 2006,  PG-13)
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
27
Cars 2006,  G)
28
Four Brothers 2005,  R)
29
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
30
Happy Feet 2006,  PG)
31
Material Girls 2006,  PG)
32
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
33
Snakes on a Plane 2006,  R)
34
Red Eye 2005,  PG-13)
35
The I Inside 2004,  R)
36
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
LOVED IT!!!!!!!
37
The Girl Next Door 2004,  R)
38
Pursuit of Happiness 2001,  Unrated)
39
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
40
Shall We Dance 2004,  PG-13)
41
Are We There Yet? 2003,  PG)
42
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
43
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
44
Eragon 2006,  PG)
45
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
46
Scary Movie 2000,  R)
47
Scary Movie 2 2001,  R)
48
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
49
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
50
Date Movie 2006,  PG-13)
51
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
52
Cry Wolf 2005,  PG-13)
53
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
54
The Guardian 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments