My Favorite Movies


  bloddyscabb's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
Scarface
TH3 GREATEST MOVI3 3\/3R
2
Superbad 2007,  R)
Superbad
haha funny REALLY funny
3
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
INSaN3!
4
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
Funny
5
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
Best slasher film ever
6
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Funniest movie ever!! Couldn't stop laughing best of the scary movie series by far
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
By far the best in the trilogy very good must see
8
Dead End 2003,  R)
Dead End
Pretty creepy movie with some humor in it
9
Cruel Intentions 1999,  R)
Cruel Intentions
My favorite drama movie of all time
10
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
Good scifi movie my favorite scifi
11
The Ringer 2005,  PG-13)
The Ringer
Hilariuos movie
12
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
An extremly funny movie
13
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Very good movie about street racing
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Very good street racing movie
15
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Pretty scary movie my favorite horror
16
Shoot 'Em Up 2007,  R)
Shoot 'Em Up
My second favorite film of all time insane action amazing stunts its the best action movie ever
17
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
One of my favorite movies ever!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments