My Favorite Movies
These are only a few that I would advise anyone to see, they are drama, suspense, thriller and tear jerkers. Something for everyone...let me know what you think...
| blkbttrfly72's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Soul Men 2008, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
Halloween 2007, R) |
|
| 4 |
Their Eyes Were Watching God 2005, Unrated) |
|
| 5 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 6 |
The Family That Preys 2008, PG-13) |
|
| 7 |
The Uninvited 2009, PG-13) |
|
| 8 |
The Wiz 1978, G) |
|
| 9 |
Not Easily Broken 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Role Models 2008, R) |
|
| 11 |
Even Money 2007, R) |
|
| 12 |
My Bloody Valentine 3-D 2009, R) |
|
| 13 |
Friday the 13th 2009, R) |













