My Favorite Movies
| blindsorceror's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw 2004, R) |
|
| 2 |
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003, PG) |
|
| 3 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 4 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 5 |
Saw III 2006, R) |
|
| 6 |
Saw II 2005, R) |
|
| 7 |
An Inconvenient Truth 2006, PG) |
|
| 8 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 9 |
Instinct 1999, R) |
|
| 10 |
Hearts in Atlantis 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 12 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 13 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 14 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990, PG) |
|
| 15 |
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991, PG) |
|
| 16 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993, PG) |
















