My Favorite Movies
| blazemaponya's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 5 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 6 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 7 |
Hard to Die 1990, R) |
|
| 8 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Tsotsi (Thug) 2005, R) |
|
| 14 |
Sarafina 1992, PG-13) |
|
| 15 |
Catch a Fire 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Shaka Zulu - Last Great Warrior 2005, R) |
|
| 17 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 18 |
I Am Legend 2007, PG-13) |

















