Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  blangel's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
8
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
9
Poltergeist 1982,  PG)
10
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
11
The Fog 2005,  PG-13)
12
The Others 2001,  PG-13)
13
Hellraiser - Hellworld 2005,  R)
14
Hellraiser - Bloodline 1996,  R)
15
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
16
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
17
The Wicker Man 2006,  PG-13)
18
Labyrinth 1986,  PG)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
My family really liked this movie.
23
Air Buddies 2006,  PG)
Air Buddies
sooooooo cute!!!!
24
Material Girls 2006,  PG)
25
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Amanda is so funny. I like her in any show or movie.
26
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
27
Uptown Girls 2003,  PG-13)
28
High School Musical 2006,  G)
29
First Daughter 2004,  PG)
First Daughter
luv Michael Keaton
30
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
31
Broken Bridges 2006,  PG-13)
32
Just My Luck 2006,  PG-13)
33
Mean Girls 2004,  PG-13)
34
The Notebook 2004,  PG-13)
35
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
36
Pretty Woman 1990,  R)
37
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
38
Starter for 10 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments