Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bladerunner71's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Blade Runner 1982,  R)
Blade Runner
Masterpiece
3
Aliens 1986,  R)
4
Snatch 2001,  R)
5
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
6
Caddyshack 1980,  R)
7
Blade 1998,  R)
8
Gladiator 2000,  R)
9
Braveheart 1995,  R)
10
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
11
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
12
The Fifth Element 1997,  PG-13)
13
Payback 1999,  R)
14
The 13th Warrior 1999,  R)
The 13th Warrior
i love this movie
15
Léon (The Professional) 1994,  R)
16
Dune 1984,  PG-13)
17
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
18
Seven (Se7en) 1995,  R)
19
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
20
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
21
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
22
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Più) 1965,  R)
23
Scrooge 1970,  G)
24
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
25
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments