My Favorite Movies
| BLACKQUEEN's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 3 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Biker Boyz 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 6 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 7 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Air Force One 1997, R) |
|
| 10 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 12 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 13 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 14 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 17 |
Con Air 1997, R) |
|
| 18 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 19 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 20 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 21 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 23 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 24 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 25 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 26 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 27 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 28 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 29 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 30 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 31 |
13 Ghosts 1960, Unrated) |
|
| 32 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 33 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 34 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 35 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 36 |
Carrie 2002, Unrated) |
|
| 37 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 38 |
Starsky & Hutch 2004, PG-13) |
|
| 39 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 40 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 41 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 42 |
Any Given Sunday 1999, R) |
|
| 43 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 44 |
Analyze This 1999, R) |
|
| 45 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 46 |
Broken Arrow 1996, R) |
|
| 47 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 48 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 49 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 50 |
Mission Impossible 2 2000, PG-13) |
|
| 51 |
Eraser 1996, R) |
|
| 52 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 53 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 54 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 55 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 56 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 57 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 58 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 59 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 60 |
American Pie 1999, R) |
|
| 61 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 62 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 63 |
Road Trip 2000, R) |
|
| 64 |
The Haunting 1999, PG-13) |
|
| 65 |
Hostage 2005, R) |
|
| 66 |
Backdraft 1991, R) |
|
| 67 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 68 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 69 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 70 |
Friday 1995, R) |
|
| 71 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 72 |
Crocodile Dundee in Los Angeles 2001, PG) |
|
| 73 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 74 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 75 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 76 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 77 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 78 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 79 |
Waist Deep 2006, R) |
|
| 80 |
Miami Vice 2006, R) |
|
| 81 |
Poseidon 2006, PG-13) |
|
| 82 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 83 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 84 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 85 |
Kung Fu Hustle 2004, R) |
|
| 86 |
Anna and the King 1999, PG-13) |
|
| 87 |
Lake Placid 1999, R) |























































































