My Favorite Movies
| BlackJack1513's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 2 |
True Grit 1969, G)
Ned Pepper: What's your intention? Do you think one on four is a dogfall? |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 5 |
The Manchurian Candidate 1962, PG-13) |
|
| 6 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 7 |
Windtalkers 2002, R) |
|
| 8 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 9 |
End of the Spear 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Green Street Hooligans 2005, R) |










