My Favorite Movies
| blackempress2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 5 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 6 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 7 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 10 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Grease 1978, PG) |
|
| 14 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Sin City 2005, R) |
|
| 21 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 22 |
The Departed 2006, R) |
|
| 23 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 25 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 26 |
Remember the Titans 2000, PG) |



























blackempress2 posted 3 years ago
these movies are very interesting