My Favorite Movies


  bjredden's Rating My Rating
1
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
2
Forrest Gump 1994,  PG-13)
3
Braveheart 1995,  R)
4
The Goonies 1985,  PG)
5
Gladiator 2000,  R)
6
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
7
Back to the Future 1985,  PG)
8
Beverly Hills Cop 1984,  R)
9
Wedding Crashers 2005,  R)
10
The Breakfast Club 1985,  R)
11
Love Actually 2003,  R)
12
Serendipity 2001,  PG-13)
13
High Fidelity 2000,  R)
14
Swingers 1996,  R)
15
Old School 2003,  R)
16
Beautiful Girls 1996,  R)
17
The Shawshank Redemption 1994,  R)
18
Say Anything... 1989,  PG-13)
19
Garden State 2004,  R)
20
Hope Floats 1998,  PG-13)
21
Money Talks 1997,  R)
22
Reign Over Me 2007,  R)
23
Rounders 1998,  R)
24
Almost Famous 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments