My Favorite Movies
| BJPan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 5 |
The Killing Fields 1984, R) |
|
| 6 |
Beyond Borders 2003, R) |
|
| 7 |
Apollo 13 1995, PG) |
|
| 8 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 9 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 10 |
John Q 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Bucket List 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Ransom 1996, R) |
|
| 14 |
Earth (Disneynature's Earth) (Planet Earth) 2009, G) |
|
| 15 |
Ronin 1998, R) |
|
| 16 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 17 |
We Were Soldiers 2002, R) |

















