My Favorite Movies
| bjornthorup's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
The Omen 1976, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 5 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 6 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 7 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 9 |
Halloween 1978, R) |
|
| 10 |
Dogma 1999, R) |










