Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bj18's Rating My Rating
1
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
amazing special effect
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
lots of action, a bit of a love story in there 2
5
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
6
Father of the Bride 1991,  PG)
7
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
8
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
9
Kingdom of Heaven 2005,  R)
10
Alien 1979,  R)
11
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
12
Aliens 1986,  R)
13
Alien Resurrection 1997,  R)
14
Alien3 1992,  R)
15
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
fun
16
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
17
Underworld 2003,  R)
18
Underworld: Evolution 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments