My Favorite Movies


  billysmith12's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
Scarface
a truly great movie
2
Once Upon a Time in America 1984,  R)
Once Upon a Time in America
One of the best flims ever made. A classic
3
State of Grace 1990,  R)
State of Grace
A great mob movie. Sean Penn, Ed Harris and Gary Oldman are terrific in this movie.
4
A History of Violence 2005,  R)
A History of Violence
A truly Great movie
5
The Good Shepherd 2006,  R)
The Good Shepherd
the best spy movie ever. one of my favorite movies ever
6
Thank You For Smoking 2005,  R)
Thank You For Smoking
it's totally polictally incorrect but it still is a great movie one of the best ever made. A terifficly entertaining comedy
7
Find Me Guilty 2006,  R)
Find Me Guilty
two thumbs up vin diesel is the best in this movie
8
Reservoir Dogs 1992,  R)
Reservoir Dogs
One of the best films i have ever seen
9
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
One of the best war film I have ever seen
10
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
Action Packed from Beginining to end
11
Heat 1995,  R)
Heat
A terrific movie
12
The Untouchables 1987,  R)
The Untouchables
It's a ground breaking movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments